O mnie

Moja Pasja,

Nazywam się Marek Sroka jestem zakręconym pasjonatem modelarstwa lotniczego.
Wszystko zaczęło się w 4 klasie szkoły podstawowej kiedy zapisałem się na kółko modelarskie.
Pamiętam swój pierwszy model Jaskółki, następnie powstawały modele wolno latające w klasie A1, A2 – z którymi już uczestniczyłem w pierwszych zawodach modelarskich.
Najbardziej pozostały mi w pamięci pierwsze eliminacje do Mistrzostw Polski a potem mistrzostwa, których byłem zawodnikiem.
Zamiłowanie do modelarstwa pozostało do dnia dzisiejszego i tak trwa 40 lat. Mogę śmiało powiedzieć, że jest moją pasją. Wolne chwile często spędzam w swojej modelarni, gdzie buduję obecnie modele z pierwszej wojny światowej z napędem spalinowym. Interesuję się tematyką wojenną i wykorzystuję wiedzę zdobytą z ciekawych książek. Często zwiedzam muzea lotnicze w kraju i zagranicą a na podstawie zdjęć w jesienne wieczory powstaje szczegółowy plan budowy modelu. Następnie miesiące pracy wycinania, klejenia, malowania i chwila prawdy pierwszy lot.
Każdego roku organizuję zlot modelarzy z kraju i zagranicy na słynnej Górze Żar na południu Polski, gdzie w ciągu dwóch dni prezentują się w locie piękne modele wykonane przez modelarzy.
Każdy zbudowany model to wielka satysfakcja, jeżeli lata prawidłowo to radość, która nagradza włożoną pracę w realizacje projektu. W mojej stadninie znajdują się obecnie modele: Fokker E III rozpiętość 2,7m z silnikiem 50 cm2, Sopwith Camel rozpiętość 2,3m z silnikiem 38 cm2, Space Walker rozpiętość 3,3m z silnikiem 60 cm2 oraz makieta polskiego szybowca Bocian o rozpiętości 3,75m. Życzę wszystkim pasjonatom radości ze swojej pasji i oderwania od codziennych spraw.